گرفتن اکسپت مقاله روانشناسی و علوم رفتاری ایران – مشاوره، پذیرش و چاپ مقاله

Published by یاسر کرباسی on

مشاوره ، پذیرش چاپ و اکسپت مقاله – مجله علمی روانشناسی و علوم رفتاری ایران

اکسپت مقاله روانشناسی

پس از نگارش یک مقاله تحقیقاتی ، نوبت به گرفتن اکسپت مقاله روانشناسی یعنی یافتن ژورنال مناسب برای چاپ و انتشار آن مقاله می رسد. شما بایستی مجله ای عالی پیدا کنید که انگیزه ای مناسب برای چاپ  مقاله تحقیقاتی و در نتیجه آینده شغلی شما باشد.

در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله روانشناسی و اصول و قواعد همکاری با سردبیران این مجلات را برای شما  شرح دهیم تا شانس بیشتری در پذیرش مقاله روانشناسی خود داشته باشید.

یکی از نشریات مطرح در زمینه مقالات رشته روانشناسی،  فصلنامه علمی روانشناسی و علوم رفتاری ایران می باشد. دانشجویان رشته روانشناسی که موفق به اکسپت مقاله روانشناسی در این فصلنامه می شوند ، از امتیازات بسیاری از جمله شانس قبولی بیشتر در مصاحبه دکتری روانشناسی برخوردار می شوند.
اکسپت مقاله روانشناسی - انجام مقاله isi رشته روانشناسی

اگر دانشجوی رشته روانشناسی هستید و به دنبال امتیازات انجام مقاله isi در یکی از مجلات معتبر روانشناسی دنیا هستید ، اکسپت مقاله روانشناسی خود را به ما بسپرید .

مراحل اکسپت مقاله روانشناسی

برای اکسپت مقاله روانشناسی خود عجله نکنید.

نوشتن یک مقاله علمی در رشته روانشناسی، ارزش کمی صبر کردن و بررسی بیشتر را دارد. گاهی لازم است مقاله خود را برای دوستان و همکاران خود فرستاده و نظرات آنها را جویا شوید. قبل از اکسپت مقاله روانشناسی خود، به حد کافی روی مقاله کار نمایید تا بهترین مقاله ممکن را تولید نمایید.

جهت اکسپت مقاله خود مجله مناسبی انتخاب نمایید.

انتخاب یک مجله مناسب، شانس شما در پذیرش مقاله روانشناسی را بالا می برد. بنابراین سعی کنید بهترین مجله ممکن را از بین تمامی مجلات رشته روانشناسی پیدا نموده و مقاله را برای آن ارسال نمایید.

از ارسال مقاله به صورت همزمان برای چند مجله مختلف پرهیز نمایید زیرا ممکن است مشکل کپی رایت برایتان ایجاد نماید.

اهداف و رهنمودهای مجله انتخابی را بررسی نمایید.

بسیاری از ناشران اعلام می کنند که از هر پنج مقاله ارسالی فقط یک مقاله شانس پذیرش در مجله مورد نظر را دارد. این بدان معناست که بسیاری از دانشجویان ساز و کارها و رهنمودهای یک مجله علمی روانشناسی را در نظر نمی گیرند و صرفا به محتوی علمی مقاله خود فکر می کنند.

شما بایستی از سبک، قالب و الزامات مربوط به مجله مورد نظر پیروی نمایید تا مقاله شما قابلیت چاپ شدن در آن مجله را پیدا نماید.

با این حال اگر مقاله شما در یک مجله مورد اکسپت و تایید قرار نگرفت، دلسرد نشوید. بسیاری از مجلات سیاستهای داخلی خاص خود را دارند و این ممکن است با محتوی علمی مقاله شما سازگار نباشد.

در این شرایط مجلات دیگری را نیز جهت اکسپت مقاله روانشناسی خود امتحان نمایید.

بهترین عنوان و چکیده را برای مقاله روانشناسی خود انتخاب نمایید.

عنوان و چکیده یک مقاله، اولین چیزی هست که یک ناشر و سردبیر می بیند. سعی کنید عنوان و چکیده بسیار مناسبی برای مقاله خود تهیه نمایید.

عنوان بایستی موضوع اصلی مقاله شما را بیان نماید و چکیده نیز بایستی شامل اهداف و دامنه مطالعه بوده و با دقت تمام مسئله اصلی، روش استفاده شده، یافته های موثر و نتایج تئوری و عملی تحقیق را کاملا مشخص نماید.

مقاله روانشناسی خود را ویراستاری فنی نمایید.

وضوح و خوانایی یک مقاله علمی، تاثیر بسیاری بر پذیرش آن مقاله دارد. بنابراین مقاله خود را به یک ویراستار حرفه ای بسپرید تا از لحاظ رعایت قوانین و قواعد نگارشی، کاملا استاندارد شود.
مطمینا یک مقاله باید فصاحت و بلاغت را همزمان داشته باشد تا مورد تایید مخاطبین آن قرار بگیرد و سردبیران مجله را به اکسپت مقاله روانشناسی شما ترغیب نماید

جهت شانس بیشتر در اکسپت مقاله روانشناسی یک نامه برای سردبیر مجله ارسال نمایید.

یک مقاله در حد نیم صفحه A4 می تواند موضوع و تازگی مقاله علمی شما را به سردبیر مجله اثبات نماید. بنابراین هرگز اهمیت یک نامه ضمیمه به مقاله خود را در اکسپت مقاله روانشناسی خود دست کم نگیرید.

به نظرات ویراستاران و بازرسین مجله اهمیت دهید.

ویراستاران و سردبیران مجلات، معمولا تجدید نظرهایی را با عنوان بازنگری و اصلاح مجدد برای شما ارسال می نمایند . توصیه می شود با دقت به تمامی مطالب عنوان شده رسیدگی نموده و از اظهار نظر بپرهیزید و سعی کنید در مهلت تعیین شده، اصلاحات مورد نظر را انجام داده و برای مجله ارسال نمایید.

انجام اصلاحات مورد درخواست ناشرین و سردبیران یک مجله ، شانس شما در اکسپت مقاله روانشناسی را افزایش خواهد داد.

همیشه در پاسخ ویراستاران و سردبیران یک مجله، علاوه بر ارسال نسخه اصلاح شده مقاله، یک نامه ضمیمه را فرستاده و در آن نگرانی سردبیران از انجام تمامی اصلاحات درخواست شده را رفع نمایید.

با توجه به روند روزافزون رشد و تولید دانش در کشور، حتی با رعایت تمامی اصول فوق ممکن است مقاله شما مورد تایید و پذیرش مجلات قرار نگیرد.

توصیه ما به شما دانشجویان عزیز، رعایت اصول و قواعد اعلام شده در این مقاله می باشد تا شانس شما در پذیرش مقاله روانشناسی تان بیشتر شده و سعی بر آن نمودیم تا ایم مشاوره و توصیه ها جامع و کامل باشد. اجرای این توصیه ها به هیچ عنوان سخت و دشوار نبوده ولی شما باید جهت انجام این موارد دقت و برنامه ریزی کاملی داشته باشید.

ممکن است مقاله شما چندین مرتبه جهت رفع اشکالات و بازبینی مجدد به شما برگردانده شود. در نظر داشته باشید که هر چه سطح علمی و درجه یک مجله بالاتر باشد، حساسیتهای سردبیران و بازرسان آن مجله نیز بر روی مقاله شما بیشتر خواهد بود.

ما آماده همکاری و مشاوره و آموزش شما دانشجویان محترم هستیم تا مراحل اکسپت مقاله روانشناسی شما را تسهیل نموده و گامی کوچک در ارتقاء موقعیت علمی و شغلی شما برداریم.

جهت ارتباط با از طریق راههای ارتباطی سایت و شبکه های مجازی اقدام فرمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *